Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Komu przyda się rębak? Wynajem rębaka w Piasecznie.

Robienie porządku z drewnem nie jest łatwą sprawą. Gdy mamy już nieco zebrane i chcemy to gdzieś składować, trzeba w normalnych warunkach wziąć siekierę oraz piłę i sporo się namęczyć. Na szczęście od dziś nie musi to już być problemem, ponieważ możliwy jest wynajem rębaka. Czy to lepsze wyjście niż zakup? Zapewne tak, dla kogoś kto nie korzysta z tego typu urządzeń często. Wtedy nieopłacalnym byłoby wydawać nawet do kilku tysięcy złotych na coś, co miałoby stać gdzieś w szopie i kurzyć się.

Dwie grupy rębaków

Zasadniczo rębaki możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza to w pełni samodzielne urządzenia, które napędzane są najczęściej poprzez własny silnik spalinowy. Ich transport jest łatwy, gdyż osadzone są na kołach i możliwe jest ich holowanie tak samo, jak zwykłej przyczepki samochodowej. Możemy więc rębak zabrać ze sobą w dowolne miejsce i tam wykorzystywać go przy pracy. Jednak to nie wszystko, ponieważ istnieją także rębaki, które wykorzystują inne silniki, którymi zainteresowany dysponuje. Może to być silnik elektryczny, ewentualnie silnik traktora, z którego można pobrać napęd poprzez wałek odbioru mocy. W takiej sytuacji również dobrym wyjściem będzie wynajem rębaka Piaseczno posiada kilka firm, które posiadają takie urządzenia w swojej ofercie. Warto szukać pod hasłami typu wynajem sprzętu rolniczego, wypożyczalnia sprzętu gospodarstwa rolnego i tym podobnych.

Komu przydaje się rębak?

Rębaki mogą przydać się zarówno rolnikom, którzy nie wykonują regularnych prac przy drewnie, a z drugiej strony nie chce im się samemu machać siekierą, kiedy rozdrobnienie drewna na kawałki może być wykonane maszynowo. Natomiast zakup nie zwróciłby się, bo urządzenie byłoby zbyt rzadko używane. Pamiętajmy, że typowy rębak trzeba też serwisować, nie może on stać zupełnie nieużywany gdzieś w budynku gospodarczym przez długie miesiące lub nawet lata. Późniejsze uruchomienie maszyny mogłoby spowodować jej uszkodzenie.

Dlatego też w takich sytuacjach bardziej opłacalnym wyjściem wydaje się wynajem rębaka i wielu rolników korzysta z takiej opcji. Jednak osoby, które nie prowadzą gospodarstwa rolnego, ale również potrzebują pracować z dużą ilością drewna, mogą także skorzystać z opcji wykorzystania wynajętego rębaka. Dzięki opcji wynajmu mogą uzyskać dostęp do tego typu maszyn, co w innym przypadku byłoby niemożliwe.

Zakup rębaka w przypadku osoby niezwiązanej z rolnictwem nie miałby większego sensu ekonomicznego. Podobnie gdyby urządzenie miał kupować rolnik, który wykorzystywałby je bardzo rzadko. Tymczasem piaseczyńskie firmy wypożyczające sprzęt rolniczy już od dawna mają w swojej ofercie różnego rodzaju maszyny, które mogą bardzo ułatwić i przyspieszyć pracę wielu osób. Nic, tylko korzystać.

Podziel się !