Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Lady chłodnicze

Każdy sklep musi zostać odpowiednio wyposażony przed otwarciem sklepu. Aby sklep poprawnie funkcjonował, musi posiadać w ofercie dużą gamę produktów. Większość z produktów spożywczych można ułożyć po prostu na półkach. Niektóre z tych produktów wymagają specjalistycznych miejsc do przechowania. Niektóre napoje, takie jak soki, zaleca się przechowywać w specjalistycznych lodówkach z odpowiednim chłodzeniem.

Piwa oraz inne alkohole również zaleca się układać na specjalnych półkach w lodówce, z odpowiednią temperaturą, aby klient miał większy wybór – z pośród napojów schłodzonych oraz nie schłodzonych. Wszelkiego rodzaju mięsa, wędliny czy nabiał, należy przechowywać w ladach chłodniczych. Lady chłodnicze są urządzeniami, które służą właśnie to przechowywania żywności, która potrzebuje stałej oraz niskiej temperatury.

Ponadto lady te służą do ekspozycji towaru, dzięki czemu klient widzi towar i może z łatwością wybrać zainteresowany go produkt spożywczy. Lady chłodnicze znajdują zastosowanie zarówno w supermarketach jak i w małych sklepikach osiedlowych. Istnieje wiele modeli lad chłodniczych oraz różnych typów lodówek, zależne od produktów oraz rodzaju ekspozycji towaru. Lady te powinny być często czyszczone, aby przechowywane w niej produkty były zawsze najwyższej jakości. Zaniedbywane lady chłodnicze potrafią zepsuć produkt, który się w nich znajduje, przez co właściciel bezpośrednio traci czas i pieniądze na przechowywanie tychże towarów. Ekspozycje powinny być schludne, a ceny każdego produktu wyraźnie pokazane, aby klient miał swobodny wybór.

Podziel się !