Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Cegła Zendra doskonała dekoracja wewnątrz i na zewnątrz

Czy szukasz sposobu na to, aby odmienić wnętrze swojego pomieszczenia? Może zależy Ci na tym, aby wykonać elewację? Cegła Zendra jest produktem, który ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Możesz położyć ją wszędzie tam, gdzie zależy Ci na tym, aby było bardziej przytulnie i klimatycznie.

Cegła Zendra – co to jest?

Cegła Zentra to — klinkierowa. To cegła ręcznie robiona. Dzięki temu ma wysokie parametry wytrzymałości oraz możliwości użytkowe. Ma wymiary 240 x 115 x 65 mm, klasa wytrzymałości na ściskanie wynosi 40 N/mm2. Dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych:

 • czerwieni
 • wiśniowym
 • szarym
 • popielatym

Cegła Zendra — jakie ma zastosowanie?

W odróżnieniu od innych cegieł Zendra ma niepowtarzalne odkształcenia temperaturowe i dzięki temu mogą być widoczne pęknięcia oraz tak zwane zażużlenia. Każda z wyprodukowanych cegieł jest niepowtarzalna. Dlatego cegła może być zastosowana jako ozdoba do wnętrz i na zewnątrz. Może być zastosowana:

 • na elewacjach budynków
 • jako ogrodzenie
 • na ścianach konstrukcyjnych
 • na ścianach działowych
 • na filarach
 • w architekturze ogrodowej
 • na posadzce
 • jako element do wykańczania wnętrz
 • jako element kominka
 • jako obudowa grilla

Cegła doskonale prezentuje się na ścianie. To idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby wprowadzić do swojego wnętrza trochę industrialnego stylu. Cegła, która znajduje się na ścianie. Cegła Zentra nadaje pomieszczeniu ciepły klimat.

produkcja-cegiel-zendra
cegla-dekoracjna-na-elewacje-domu-zendra
cegla-producent-cegielnia-recznie-formowana
cegla-recznie-robiona-cegielnia
zendar-recznie-formowana-cegla
cegla-zendra-recznie-formowana-producent
cegly-zendra
cegly-zendra-manufaktura
cegla-zendra-recznie-formowana

Cegła Zendra – dlaczego warto ją stosować?

Cegła klinkierowa jest jednym z najlepszych wyrobów ceramicznych, dlatego położenie go ma wiele korzyści.

Wytrzymała

To trwały i solidny materiał wykończeniowy. Cegła klinkierowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Cechuje się trwałością koloru. Dzięki swojej strukturze nie wchłania wilgoci. Jeśli będzie prawidłowo pielęgnowana i zabezpieczona, będzie wyglądać atrakcyjnie przez długi czas.

Wygłusza pomieszczenia

Cegła Zendra ma właściwości wyciszające, dzięki temu wygłusza pomieszczenie. Dlatego może być zastosowana w biurze lub w gabinecie. Także w każdym dowolnym wnętrzu, które ma być wygłuszone.

Doskonała dekoracja ścian

Cegła klinkierowa dostępna jest wielu wariantach kolorystycznych oraz ma niepowtarzalny wygląd, dlatego świetnie nadaje się jako dekoracja do wnętrz.

Cegła Zendra — w jakich pomieszczeniach sprawdzi się?

Cegła w salonie

Jeżeli nasz salon jest niewielki, nie warto przeznaczać zbyt dużej powierzchni na cegłę. W takiej sytuacji najlepiej cegłę umieścić za telewizorem. Odpowiednia szafka rtv będzie idealnie współgrać z naszą ścianą z cegły. Dzięki temu przestrzeń będzie wyjątkowa. Cegła Zendra ma cztery różne kolory, dzięki czemu na pewno wybierzemy odpowiedni dla siebie.

Cegła do kuchni

Cegła idealnie będzie pasować, jeśli położysz ją między górnymi a dolnymi szafkami. To jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Oprócz dekoracji stanowi ona zabezpieczenie naszych ścian przed niekorzystnym działaniem wilgoci i gorącej pary. Cegła uchroni naszą ścianę przed zabrudzeniami w postaci tłuszczu, które często pojawiają się w kuchni podczas gotowania.

Cegła do łazienki

Aranżacja w łazience wykonana z cegły jest synonimem elegancji i nowoczesności. Jednocześnie jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne. W łazience warto przeznaczyć na położenie cegły jedną ścianę. Najlepiej tą, na której wisi lustro. Jeśli umieścisz na ścianie z klinkieru okrągłe lustro, wprowadzisz do łazienki harmonię. Cegła Zendra będzie się też dobrze prezentować na ścianie, na której znajduje się wieszak na ręczniki. Będzie efektownie wyglądać także wtedy, gdy położysz ją przy wannie.

Cegła do sypialni

Natomiast, jeśli zastosujesz cegłę Zendr, sprawisz, że będzie przytulna i niezwykle klimatyczna. Sypialnia stanie się miejscem, w którym odpoczniesz i zrelaksujesz się. Ale to nie wszystko. Będzie wyglądała bardziej stylowo. Ponadto, pamiętajmy, że cegła ma właściwości wyciszające. Miejscem, w którym jest najczęściej umieszczana to, to w pobliżu łóżka.

Cegła Zendra – jak ją przykleić do ściany i zabezpieczyć przed zabrudzeniami?

Do cegły klinkierowej należy zastosować specjalny klej do klinkieru. Najlepiej, aby miał trasu, a ograniczoną zawartość wapnia. Taki skład pozwala na zapobiegnięcie wytrąceniu się białych wykwitów na powierzchni płytek, jeśli klinkier jest położony w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności. Jeśli zależy Ci na tym, aby zabezpieczyć powierzchnię płytki, wykorzystaj do tego impregnat do cegieł. To produkt, który powoduje, że zabezpieczona powierzchnia staje się hydrofobowa, czyli nie będzie chłonąć wilgoci i stanie się odporna zaplamienia z tłuszczu, czy też na kurz. Nałożony impregnat chroni także fugi.

Cegła Zendra występuje w szerokiej gamie kolorów, sprawdzi się w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego stylu. Ma wiele zalet, jednak jedną z najważniejszych jest to, że t można ją wykorzystać na wiele sposobów. Ręcznie robione cegły Zendra mają wysoką klasę wytrzymałości i mrozoodporność. Te cechy gwarantują bezpieczeństwo. Dlatego mogą być także zastosowane na elewacji budynku.

Podziel się !

Twoja piękna kuchnia