Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Płytki ceglane podłogowe - niestandardowy rodzaj podłogi

Często zastanawiamy się jaki rodzaj podłogi zastosować czy ma to być terakota, a może panele lub deski, mamy dla Państwa całkowicie inną propozycję na płytki ceglane podłogowe.


Naturalny materiał na podłogę - płytki ceglane podłogowe

Jest to bardzo trwały, modny i co jest bardzo ważne, naturalny materiał który występuje w pięknej żywej ceglanej barwie i doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Salon z podłogą wyłożoną ceglanymi płytkami może wyglądać niezwykle ciepło w szczególności w połączeniu z tradycyjnym kominkiem i nienachalnym wyposażeniem. Dekoratorzy bardzo chętnie wykorzystują efekt tradycyjnego wykończenia, który realizowany jest przez zastosowanie ceglanej płytki podłogowej.

Płytki ceglane podłogowe

Niebanalne wykończenie wnętrz

Ułożenie ceglanych płytek na podłodze w łazience czy kuchni jest świetnym pomysłem, gdyż doskonale sprawdzą się jako niebanalne wykończenie w starym stylu. Jeżeli nie chcemy, aby nasze pomieszczenia wyglądały jak setki innych, to właśnie płytki ceglane podłogowe są odpowiedzią na ten problem. Ciężko jest znaleźć inny produkt na podłogi, który równie dobrze korespondowałby z ekologicznym wykończeniem wnętrz. Gładkie i błyszczące kamienie i gresy kojarzą się ze sterylnym pomieszczeniem, a ceglane wykończenie w oczywisty sposób łączy się z naturalnymi materiałami takimi jak luźno tkany len czy surowe drewno dając efekt przytulności i otwarcia na przyrodę.

Płytki ceglane na schodach

Z tego samego powodu wyłożenie ceglanymi płytkami schodów pozwala na utrzymanie ciepła w całym domu, gdyż faktura wygląd i barwa kojarzy się bardzo ciepło i bezpiecznie. Przez te wszystkie przymioty płytki te wydają się idealnym materiałem do domów, gdzie ciepło domowego ogniska jest podstawową wartością, która pielęgnowana jest od pokoleń. Niezwykle ważne jest to, że płytki formowane są ręcznie i sortowane po wypaleniu jest to gwarancja niepowtarzalności. Pomimo że płytki wytwarzane są w formach, to w procesie produkcji każda płytka musi przejść przez ręce rzemieślnika, który wytworzy, wypali i oceni każdą z osobna.

Inne zastosowanie płytek podłogowych

Ten niezwykły surowiec nadaje się nie tylko do stosowania we wnętrzach, ale jak najbardziej może być stosowany na zewnątrz budynków, do ułożenia na chodniku lub alejce gdzie będzie zdobił przydomowy ogród. Ścieżki wyłożone ceglanymi płytkami wijące się po ogrodzie, by doprowadzić nas do głównej części ogrodu, prezentować będą się niesamowicie, a gdy z czasem pokryją się kilkuletnim nalotem, będą wyglądać jeszcze bardziej dekoracyjnie. Płyty betonowe jak pokrywają się nalotem, wyglądają po prostu źle i trzeba je czyścić, a w przypadku cegły procesy starzenia uszlachetniają produkt.

Ułożenie płytek na podłodze
Przykład ułożenia płytek

Stosowanie płytek ceglanych na chodniki pozwala ułożyć wzór na kilka sposobów, co wygląda jeszcze bardziej dekoracyjnie. Konserwowanie płytek ceglanych nie jest zbyt skomplikowane ani czasochłonne, wystarczy utrzymywać je w czystości i regularni zabezpieczać. Materiał ten jest niezwykle wszechstronny, łączy się w naturalny sposób z metalem, drewnem dając niezwykle ciekawe efekty. Zastosowanie płytek ceglanych podłogowych na podjazdy i chodniki wygląda bardzo efektownie szczególnie przy domach utrzymanych w tradycyjnym stylu.

Przykładowe ułożenie płytek podłogowych

Ułożenie płytek podłogowych

Podziel się !

Twoja piękna kuchnia