Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Na co producent opakowań z tektur falistych zwraca uwagę, zatrudniając ludzi do pracy?

Branża przetwórstwa tworzyw sztucznych przeprowadza ciągłe rekrutacje pracowników fizycznych. Dlatego producent opakowań z tektur falistych przez cały rok dokonuje naboru nowej siły roboczej. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że do pracy przy produkcji opakowań z tworzyw sztucznych przyjść może każdy.

Bez względu na wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Nie da się ukryć, że osoba mająca pracować w przyszłości przy taśmach produkcyjnych, czy też wtryskarkach ma postawione przed sobą specyficzne wymagania. W tej pracy liczy się przede wszystkim zręczność oraz nastawienie na osiąganie wysokich wyników działania.

Większość firm produkcyjnych decyduje się prowadzić dzień pracowniczy z podziałem na trzy zmiany.

Odbywają się w następujących godzinach:

  • 6 - 14
  • 14 - 22
  • 22 - 6

Grafiki dostosowane są tak, aby po kilku przepracowanych nockach pod rząd mieć dodatkowy dzień wolnego. W praktyce często wygląda to tak, że pracujemy przez cały tydzień. Łącznie z sobotami i niedzielami, z tym, że określona zmiana trwa 4 dni.  

Producent opakowań z tektur falistych zatrudnia 

Po upływie tych dni każdy pracownik danej zmiany dostaje 1 dzień wolnego. Niezależnie od tego, na jaki dzień tygodnia on przypada. W przypadku nocek, po czterech przepracowanych, otrzymuje się nie dzień wolnego, ale dwa. Ten jeden dzień dodatkowy jest tak jakby pewnego rodzaju rekompensatą za pracę w nocnych godzinach, gdy nasz organizm znacznie słabiej reaguje na różne bodźce i działa się trudniej, niż w promieniach dziennego słońca. Każdy nowo przyjmowany pracownik podejmuje pracę na okres próbny.

Najczęściej podpisuje się umowę na miesiąc. Jeśli przełożeni, brygadziści oraz inni współpracujący są zadowoleni z kooperacji na halach produkcyjnych, zostaje podpisana umowa na dłuższy czas. Najczęściej na pół roku z możliwością przedłużenia. Po tym czasie istnieje już możliwość podpisania umowy o pracę na czas nieokreślony z pracodawcą oficjalnym.

Pierwsze umowy najczęściej załatwiane są przez biura pracy tymczasowej. Kierują chętnych do pracy swoim własnym trybem.

Każdy producent opakowań z tektur falistych korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ można dzięki temu oddać cały szereg procedur w ręce administracji innej firmy. Bez straty czasu na zbędne czynności prawne. 

Czy producent opakowań z tektur falistych pozwala na awans?

Wszystko jest możliwe, jeśli jako pracownicy znajdziemy się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Powiadają, że świat należy do odważnych i coś jest na rzeczy. Jeśli podejmujesz pracę na linii produkcyjnej, bo akurat wśród ogłoszeń nie natrafiłeś na nic bardziej interesującego, a znasz języki obce i dobrze czujesz się w środowisku biurowym - koniecznie złóż podanie do administracji.

Niejeden człowiek rozwinął się w ten sposób, że zaczynał od prac typowo fizycznych. Awansował dzięki swoim zdolnościom znacznie wyżej, bo w określonym momencie trafił na ludzi, którzy docenili jego talent. Poznali się na nim. Awansowanie do lepiej płatnych i bardziej rozwojowych prac w tego typu firmach wcale nie jest rzadkością. 

Podziel się !